Amerika için Ürün Kayıt Numarası REG NO UTI CODE

ABD Tek Tip Kayıt Numarası
“Kayıt No. UT-9701 (CN)”
Bir Tekdüzen Kayıt Numarası (URN), ürünleri ABD ye iharacat yapan firmaların alması gereken üreticiler için bir kayıt numarasıdır ve ABD genelinde kayıt numaralarının tek tip olmasına izin verir ve gerekli tüm eyaletlerde kullanılabilir, ancak her bir eyalette kayıtlı olmaları gerekir. URN ‘ler fabrika konumunu tanımlar ve birden fazla fabrika konumuna sahip şirketlerin her fabrika için ayrı URN ‘leri olmalıdır. Ürün kanunu etiketlerine basılmalı ve ürünlere eklenmelidir.
Nasıl Alınır.
Ürünlerin bu 14 eyalette satılabilmesi için kayıt gerektiren 50 eyaletten 14’üne kaydolmanız gerekir. Böylece California’da bir URN için başvurabilirsiniz. Daha sonra size bir CA lisansı ve URN verilir. Ardından kalan 13 eyalette başvurmalı ve CA URN lisansının bir kopyasını sağlamalısınız. Diğer 13 eyalet daha sonra aynı CA URN’yi listeleyen bir lisans yayınlayacaktır. Bu nedenle, 14 lisansın tamamında yalnızca 1 URN gereklidir.
Ürünler, kayıt olan 14 eyaletten herhangi birinde tüketicilere SATILMAZSA, kayıt gerekli olmayacaktır.
Bir URN alma—yaklaşık 3-5 iş günü (ABD Eyaletlerini seçin) *
Başvuru formlarının işlenmesi—yaklaşık 5-7 iş günü
Müşteri imzalarının alınması—müşteriye bağlıdır
Başvuruların eyaletlere iletilmesi—yaklaşık 2-3 iş günü
Durum işleme—duruma göre değişir
Eyalet kayıt ücretleri yıllık 5,00 ABD Doları ile 750,00 ABD Doları arasında değişmektedir. Lisans koşulları da eyalete göre değişir. Eyaletlerin yaklaşık yarısının veriliş tarihinden itibaren 1 yıllık süreleri varken, diğer eyaletlerin 30 Haziran veya 31 Aralık gibi belirlenmiş bir sona erme tarihi vardır. 2 veya 3 yıllık lisans sağlayan birkaç eyalet vardır. Lisanslarınızın sona erme tarihlerini izlemek, uyumluluğu sürdürmenin anahtarıdır. Birçok eyalet 30 – 60 gün önceden yenileme bildirimleri gönderecek olsa da, lisansları zamanında yenilemek yine de lisans sahibinin sorumluluğundadır. Tüm eyalet ücretlerini ve bunların sona erme koşullarını görmek için Bilgi menüsü altındaki ‘Kayıt Eyaletleri ve Ücretler’ bölümüne bakın.

UUNIFORM REGISTRY NUMBER INFORMATION USA

UQ-NG – Uniform-Quality basis set constructed with a Number (N) of Gaussian (G) functions UNU.RAN – Universal Non-Uniform Random Number Generator RN – Registry Number TSRN – Trade Secret Registry Number USUF – Uniform-State, Uniform-Flow URNG – Uniform Random Number Generator UPN – Uniform Product Number DRN – Derwent Registry Number FUN – founders’ uniform contribution number GRN – Gmelin Registry Number SDRN – Segment Derwent Registry Number UCN – Uniform Code Number UCN – Uniform Control Number UPIN – Uniform Physician Identification Number UPIN – Uniform Provider Identification Number CAS RN – Chemical Abstracts Service Registry NumberURN – Uniform Resource Number URNIE – Uniform Resource Number Informationally Extended brn – Beilstein Registry Number SURE – Statewide Uniform Registry Of Electors Read more at http://acronymsandslang.com/definition/7650361/URN-meaning.html

ABD de Evrensel Ürün Numarası (UPN) nedir?
ABD de UPN, sağlık endüstrisinde kullanılan ürünleri benzersiz şekilde tanımlamak için kullanılan bir ürün tanımlayıcıdır. UPN formatı, HIBC (Sağlık Endüstrisi Barkodu) formatı olabilir,
ağırlıklı olarak Tıbbi ve Cerrahi ürün tedarikçileri tarafından kullanılır veya ağırlıklı olarak Hızlı Tüketim Ürünleri (FMCG) endüstrisi tarafından kullanılan ve en yaygın olarak süpermarket kasasında kullanılan EAN (Avrupa Makale Numarası) formatı.
HIBC formatı değişken uzunluklu bir alfasayısal sayıdır, EAN ise sabit uzunlukta tam sayısal bir sayıdır. Bu nedenle, birbirlerini dışlarlar, yani iki farklı ürüne aynı numara atanmasının hiçbir yolu yoktur.
Her iki numaralandırma biçimi de ortak kullanımda olduğundan, UPN, ürün verilerini yönetmenin pratik ve verimli bir yoludur ve UPN, veritabanı sistemlerinde herhangi bir zorluk çıkarmaz.
Numaralandırma sistemi barkod ile karıştırılmamalıdır. Barkod, bir barkod sembolünde tahsis edilen numarayı temsil etmek (veya kodlamak) için kullanılan teknolojidir. Günümüzde yaygın olarak kullanılan birçok farklı barkod sembolojisi standardı bulunmaktadır. HIBC, Kod 39 ve Kod 128’i kullanır. EAN, EAN 8, EAN 13, EAN 14’ü kullanır,
EAN128 (Kod 128’in bir türevi) ve diğerleri. UPN – Information Brochure